O nás


Kdo stojí za Letohradským vínokoštem?  Kdo nás neznáte, tak to jsme my: Martin Fogl, Hynek Vrbický, naše manželky, děti, rodiče a kamarádi, kteří nám tuto náročnou akci pomáhají zvládnout.
Našim hlavním cílem bylo od začátku uspořádat v našem městě důstojnou akci spojenou s degustací vína, která posune estetické a kulturní vnímání ve vztahu k vínu.
Obliba vína a jeho spotřeba u nás každým rokem stoupá, ale bohužel kultura prodeje, jeho servírování a jeho kvalita často pokulhává.  
Proto je a bude naší velkou motivací udělat něco alespoň jedenkrát za rok lépe; bílé víno nabízet vychlazené, červené vlahé, nezničit chvíli s vínem podáním plastového kelímku do Vašich rukou atd. Základem musí být i vhodný prostor. Interiéry letohradského zámku jsou podle nás jedním z nejvhodnějších vůbec. Naší ambicí není obchodovat s vínem, zatím budeme organizovat toto setkání pouze jedenkrát v roce a pokud bude zájem, vínokošt budeme pořádat pravidelně.  Pokaždé budeme chtít nabídnout něco nového, abychom neustrnuli a jeden ročník nekopíroval druhý. Budeme naslouchat Vašim připomínkám a nápadům (nebojte se nám napsat), co Vy byste rádi v příštím ročníku ochutnali. Na Vás záleží, co se bude ochutnávat. Cenový rozsah nabízených vín je obrovský, rovněž tak je i neskutečně široká nabídka z celého světa. Když bude z Vaší strany poptávka po tzv. „větších vínech“, není problém toto víno zařadit do naší degustace. Vždy ale budeme balancovat mezi cenou vína, jeho úrovní a cenou vstupenky.
Vždy bychom rádi měli většinové zastoupení vín z Moravy, určitě ale budeme nabízet každý rok i zajímavá zahraniční vína pro zpestření a porovnání.

Takže, přijďte ochutnat!